категорії: новина

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО ЮНЕСКО ЩОДО НЕЗАКОНОЇ ЗАБУДОВИ БІЛЯ СТ.МЕТРО ТЕАТРАЛЬНА

теґи: забудова, МЕТРО ТЕАТРАЛЬНА, ЮНЕСКО

Мешканці міста Києва, актори, представники громадських організацій та ініціатив зберуться 1 лютого перед Театром ім. Лесі Українки на акцію протесту проти протизаконної і руйнівної забудови біля станції метро Театральна. Під час акції громада зробить відкрите звернення до ЮНЕСКО з проханням взяти під захист територію довкола Театру ім.Лесі Українки.

Влада не в змозі протистояти хижацьким апетитам забудовника: ігнорується позиція архітекторів, громади, Генеральної прокуратури України та Прокуратури міста, які виступили з протестом проти цієї забудови. Міліція не вчиняє жодних заходів для дотримання закону! На місці, де було складено та підписано Третій Універсал, яким оголошувалося створення держави Україна – вдень і вночі нівечиться національна історія, спотворюється історичний центр міста, нівечиться будівля Театру Російської драми ім. Лесі Українки, руйнуються прилеглі будинки, які також є пам’ятками архітектури. 

Громада вимушена вжити останнього засобу – звернутися за допомогою до міжнародної спільноти. 1 лютого 2011 року є кінцевої датою звіту України до ЮНЕСКО про здійсненні заходи щодо збереження історико-культурної спадщини. 

Тому  саме цього дня, під стінами Театру ім. Лесі Українки, що знаходиться під загрозою руйнування,  громада зробить відкрите звернення до ЮНЕСКО з проханням взяти Театр і територію довкола нього під міжнародний захист та рекомендувати Україні розширити буферну зону Софії від Золотих воріт до вулиці Б.Хмельницького, включивши туди перлини національної культури – Національний академічний театр опери та балету та Театр ім. Лесі Українки.  

Акція за участі громадських організацій, акторів театру та представників ініціативних груп інших «гарячих точок» розпочнеться о 14-00 у вівторок першого лютого. Під час акції відбудеться запис відеозвернення  до ЮНЕСКО,  збір підписів, потім вручення копії звернення та підписів Голові КМДА Попову О.П.  

Акція відбудеться 1 лютого, у вівторок, о 14.00 за адресою Богдана Хмельницького, 5 (біля театру Російської драми).